Tuesday, 31 October 2006

"Из города Лодзь" / "From the City of Lodz" black&white photos by Krzysztof Kieslowski

"З міста Лодзі" - фотовиставка Кшиштофа Кесльовського

Виставка „Кшиштоф Кесльовский. Фотографії з міста Лодзь”, підготовлена Музеєм Кінематографу в Лодзі, презентує чорно-білі фотографії, виконані Кшиштофом Кесльовським – студентом першого курсу відділу режисури Державної Вищої Школи Театру і Кіно в Лодзі у 1965-1966 академічному році.

Ця колекція фотографій є винятковим документом з часів так званих автобусів-огірків (автобус Єльч), хлоп’ячих шкільних форм з білими комірцями, гри в „ножа”...

Вони показують осінню – дощову, і зимову – засніжену – Лодзь з її старими і новими багатоповерховими будинками, темними брамами, подвір’ями, вітринами магазинів, балюстрадами балконів і мешканцями – дорослими із втомленими, виснаженими – часто вже старими - обличчями, і дітьми з усміхненими личками. Зворушують, оживляють спогади, навіюють роздуми.

Ці фотографії – складений портрет міста, показаного через призму людини, що завжди буде – як засвідчило майбутнє – головною темою фільмів Кесльовського.

З цих фотографій можна складати невеличкі етюди, можна кожну із них аналізувати окремо, створюючи на основі кожної картинки цілу оповідь, можна просто кинути на них оком.

Але напевно повз жодну з них не можна пройти байдуже.

Бо крім того, що у цих чорно-білих фотографіях відкривається перед глядачем дійсність щоденної Польщі минулої епохи, є у них якийсь особливий чар і, дивлячись на них із щоденної перспективи – явне передбачення майбутнього Кесльовського як митця.

Усі вони, чи разом, чи окремо взяті – виняткові; всі – чудове свідчення вразливості та зрілості молодої людини, прекрасного спостерігача і документаліста, майбутнього режисера документальних та художніх фільмів, творчу реалізацію якого невдовзі оцінив увесь світ.

Усі фотографії – доступ до них надала вдова, Марія Кесльовська, – взято з родинного архіву режисера.

Барбара Кіровська

Виставку підготував Музей Кінематографії в Лодзі на замовлення Міністерства Закордонних справ Республіки Польща
З 27/10 до 07/11/2006. Виставка працює щодня з 11:00 до 19:00 у Міському Музеї Духовні Скарби України (Київ, вул. Десятинна, 12)

небольшой фотоальбом с выставки
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...